Biuletyn Informacji Publicznej
Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk
Szukaj w tym dziale:
Wyników na stronę: 10 20 30

Stypendysta-doktorant.

Nowatorskie osiągnięcia eksperymentalnego nanowzorca umożliwiły zaprojektowanie podłoży mogących sterować ruchem cieczy, co ma kluczowe znaczenie w wielu zastosowaniach, takich jak mikroprzepływy, powłoki, samooczyszczanie, samoleczenie itp. Planowane zadania badawcze w ramach projekt OPUS NCN będzie obejmował metody obliczeniowe umożliwiające symulację odpowiednich projektów podłoża, które mogłyby sterować ruchem płynów.
 
 
Termin składania dokumentów : 27.03.2024

Magistrant w zakresie teorii układów kilku kwantowych ciał.

Teoretyczne badanie silnie skorelowanych wieloskładnikowych układów fermionowych kilku ciał oraz ich kolektywnych własności.
 
 
Termin składania dokumentów : 4.02.2024

Stypendysta-Doktorant.

Dynamika defektów topologicznych w środowiskach kwantowych.

 

Termin składania dokumentów : 02.01.2024

Stypendysta-Doktorant.

Bramki kwantowe z hybrydowymi topologiczno-konwencjonalnymi kubitami.

 

Termin składania dokumentów : 28.12.2023

Stypendysta-Doktorant.

Korelacje Bella w spinorowych kondensatach Bosego-Einsteina.

 

Termin składania dokumentów : 04.01.2024.

Stypendysta magistrant.

Korelacje Bella w spinorowych kondensatach Bosego-Einsteina.

 

Termin składania dokumentów : 14.01.2024

Stypendysta-Doktorant.

Własności i struktura wiązek nanorurek węglowych wypełnionych fazami halogenków magnetycznych.
 
 
Termin składania dokumentów : 04.01.2024

Stypendysta-Doktorant.

Materia aktywna składa się z samonapędzających się jednostek, które mogą spontanicznie tworzyć złożone wzory na podłożach, samoorganizując się w funkcjonalne nanourządzenia. Rozwiązanie to odpowiada na wyzwania związane z
produkcją w nanoskali, ponieważ materia ma tworzyć pożądane struktury bez wad. Co więcej, pola zewnętrzne (np. oświetlenie świetlne) są w stanie zmienić zachowanie materii aktywnej i wprowadzić system w różne struktury, które z kolei mogą tworzyć różne nadbudowy na podłożach. Projekt tych podłoży (np. podłoży gradientowych) można dalej wykorzystać do modulowania przepływu energii układu materii czynnej i prowadzenia go do nowych nadbudówek.
 
 
Termin składania dokumentów : 04.01.2024

Stypendysta-Doktorant.

Zadaniem doktoranta będzie zaprojektowanie i wytworzenie metalicznych warstw wielokrotnych oraz badanie ich właściwości magnetycznych. W układach typu ferromagnetyk / metal ciężki, które będą badane, obserwuje się wzmocnioną magnetyczną anizotropię prostopadłą (PMA), oddziaływania Dzyaloshinskii-Moriya (DMI) i sprzężenia międzywarstwowe (IEC). Wskutek współistnienia tych efektów w badanych warstwach mogą występować chiralne struktury spinowe, takie jak ściany domenowe o złożonej strukturze czy skyrmiony – topologicznie chronione wiry namagnesowania. Układy warstwowe o takiej konfiguracji są bardzo intensywnie badane ze względu na szeroką możliwość dostrajania ich pożądanych właściwości magnetycznych. Oczekuje się, że wytworzone struktury spinowe znajdą zastosowanie w nowoczesnych gałęziach elektroniki (spintronika, magnoniki) wykorzystujących zarówno ładunek, jak i moment magnetyczny elektronu. Nasza grupa posiada rozległe doświadczenie w wytwarzaniu i badaniu tego rodzaju struktur zdobyte w ciągu ostatnich dwudziestu lat.
 
 
Termin składania dokumentów : 04.01.2024

Stypendysta-Doktorant.

Struktury kwantowe oparte na półprzewodnikach o szerokiej przerwie energetycznej do zastosowań w ultrafioletowej optoelektronice.
 
 
Termin składania dokumentów : 04.01.2024
 
1 do 10 z 48